| fictionperson a întrebat:

Salut TPU!
Se poate returna o pereche de pantaloni dacă am apucat să scot eticheta?
Menționez că este vorba despre eticheta cu prețul, pe care încă o mai am.
Am și bonul fiscal

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, poți deptul de retur este valabil timp de 14 zile calendaristice, de la data intrării în posesia fizică a produsului

| dullcat a răspuns:

Buna.Despre ce e vorba mai exact? De exemplu, mama a reusit asa cu o percehe de pantaloni pe care i-a cumparat tatei, deoarece dupa prima purtare s-au decolorat. Evident, aveau eticheta indepartata, dar explicand situatia si prezentand bonul, a fost acceptat returul.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| alindumitru083 a răspuns:

Depinde de politica fiecărui magazin. Dar poți bineînțeles să faci o încercare.
Dacă produsul nu este deteriorat și ai și bonul, probabil îți va accepta returul.