| CNot3 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon de la Orange, am un venit lunar tabil si folosesc un card bancar raiffeisen.
Pot sa-mi cumpar in 24 rate un telefon cu acest card?

4 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Da telefon la hOrroange si intreaba
de ce horror, pentru ca Orange ESTE HORROR
o sa aflii tu!

| CNot3 explică (pentru JicaContra):

De ce?

| JicaContra a răspuns (pentru CNot3):

Prima oara cand am facut urticarie la Orange a fost cand maica-mea locuia in singurul cartier de blocuri dintr-un orasel de provincie, si formam numarul ei de 70-80 de ori si in sfarsit reuseam sa o prind, apoi vorbeam cu ea o ora, la relatii cu, clientii MA MINTEAU IN FATA CU NERUSINARE, spunand ca e din semnal, ce semnal cand vorbeam si 1h, de fapt nu aveau destule linii de comunicatie in cartierul ala, care fiind de blocuri aveau mai multi clienti decat puteau face fata

apoi, cand am constatat ca dupa 1h FIX, orice convorbire se intrerupe, iar asta am constatat cand, avand abonament ieftin, am asteptat la serviciul clienti 1h... ei bine, de pe telefonul sefului care avea abonament scump a raspuns serviciul clienti instantaneu

trecut peste un pod in MIJLOCUL BUCURESTIULUI si intrerup convorbirea

poate ca astea nu te conving, pentru ca trebuie sa ma crezi pe cuvant, hai sa iti spun cea mai tare TEAPA de la Orange si care a fost in publicul larg, istoria comunicatiilor de date in Romania suna asa, cativa ani au fost GPRS/EDGE (standarde de viteza peste 2g), dupa care au fost cativa ani buni pe 3g, iar apoi 4g era de mai bine de un an cand IN SFARSIT Orange baga comunicatii de date in abonament... PANA ATUNCI ERA 2EURO PER MEGA TRANSFERAT (MEGA, NU GIGA), si reclama cu urlete, surle si trambite, GHICI CE?!? TEAPA
in abonamen erau incluse 1.5G trafic pe luna, care la 4g real (450mbps) se consuma in 20 de minunte... MAXIM, deci aveau practic 20minute de 4g pe luna

Orange si tragi apa la WC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar dacă aveți un serviciu stabil și o sumă pe card.