| iderspor a întrebat:

Salut. Vream să vă întreb, ce părere aveți de tenișii Converse și mai exact dacă ați achiziționat vreodată online, de pe converse.ro? Eu voiam să dau o comandă, dar a băgat teama în mine un prieten care a zis că pe net nu găsești Converse originali în România și că sunt țepe site-urile care vând acest brand. Și după am căutat și eu mai multe informații și am mai găsit un site care se auto-numește "autentic" converse-romaniaonline.com, care mie îmi pare foarte suspect în mai multe aspecte. Pe lângă asta pe site-ul converse.com, unde poti selecta țara și limba, nu apare România, ceea ce mă face din nou să mă îndoiesc de autenticitatea site-urilor românești. Ce credeți?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Tenisi, nu tenesi. Altfel, mi se par niste mizerii sinistre la suprapret. Mai degraba Skechers (care-s comozi dar cam meh la durabilitate) sau ceva de brand care iti ofera cele doua esentiale - confort si durabilitate. Cum ar fi Columbia, Dolomite, Northfinder. De-astea care nu prea merg cu manele si trap precum conversii... Ah, da, de regula ce se cheama "autentic" sau "genuine" fix aia nu e. big grin Gasesti conversi pe la office-shoes, cred ca si la Hervis aveau, si multe altele.

| johnnny123 a răspuns:

Hai să fim serioși. Găsești Converși originali pe toate siturile serioase (FashionDays, Epantofi, Answear, AboutYou, Zalando, Zoot, etc, etc, etc)