| IrisMisaki21 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar unul dintre astea: Pennyboard sau Skateboard, care dintre acestea doua mi le recomandati? (pentru plimbare) Care dintre ele e cel mai rezistent?

10 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Eu m-am dat foarte mult și cu pennyboard și cu skateboard, și sincer îmi place mai mult pennyboard-ul pentru plimbat. Adică atinge viteze mult mai mari (trebuie să fii atent) și merge mai fin pe străzi. Cum am zis, asta pentru plimbat.
Iar dacă vrei trick-uri, skateboard, părerea mea.

| IrisMisaki21 explică (pentru Gonrax):

Deocamdata raman doar la plimbari, trick-urile raman pe mai tarziu. Si dupa parerea ta, care e mai rezistent (daca zici ca te-ai dat cu ambele)? happy

| Gonrax a răspuns (pentru IrisMisaki21):

Aș putea zice că ambele sunt foarte rezistente.
Am avut un skateboard timp de 3-4 ani (unul chiar rezistent) și i-am schimbat doar roțile. Adică avea roți de plastic, recomand să nu iei de plastic și le-am pus din pu (poliuretan) care sunt mult, mult mai bune.
Despre pennyboard aș putea spune același lucru. Îl am de peste un an, aproape 2, și singura chestie pe care aș schimba-o ar fi roțile, pentru că merg mai încet. L-am folosit și mult în vară, recunosc, și roțile s-au tocit.
Deci nu rezistența ar fi problema. Ia-l pe care-l dorești happy

| IrisMisaki21 explică (pentru Gonrax):

Axul e bun la pennyboard? Am o prietena care a avut doua skate-uri si la ambele, axurile s-au stricat repede, si ma gandesc sa nu mi se intample si mie la fel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as sugera Skateboard-ul pentru ca ii mai greu sa iti rupi gatul cu el, de asemenea, faina poza de profil, si eu am vazut Another.

| IrisMisaki21 explică (pentru anonim_4396):

laughing Nici skateboard-ul (din cate am vazut) nu e prea departe de Pennyboard daca punem proplema cu cazaturile. ( Mersi ^_^ )

| madalinfindrihan a răspuns:

Skateboard-ul este pe departe mult mai rezistent si sunt si modele super.

| Purplegirl101 a răspuns:

Depinde cum vrei - un pennyboard colorat (dacă ești o persoana vesela etc ) - este bun. Dacă in schimb dorești ceva mai rezistent skateboard-ul e muuuult mai rezistent și e și bun

| IrisMisaki21 explică (pentru Purplegirl101):

Hmm,nu prea conteaza culorile (desi nu sunt 'fana' a culorilor' ), conteaza sa fie rezistent si sa isi merite banii. happy

| OX_Razvan_2002 a răspuns:

Skateboard este mai bun si mai trainic decât Pennyboardul deoarece Skateboardul este construit din lemn si aceasta ii ofera o elasticitate cit de cit benefica pentru a nu se rupe iar un Pennyboard este creat dintr-un plastic foarte tare si la ori si ce truc pe care il vei dori da il faci este posibilitatea de a se rupe si pe linaga acetea Pennyboardu este mai mic si nu pe poti distra intratât de tare ca cu Skateboardu