| An0nim8 a întrebat:

Apa de toaleta de pe eMAG este originala? Ca auzisem pe la cate unii ca cica nu ar fi originala.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca eMAG vinde produse contrafacute

| An0nim8 explică (pentru suntserios):

Pe eMAG am gasit apa de toaleta "Davidoff Cool Water, Barbati, 125ml" cu 97 lei, iar pe sephora am gasit acelasi produs la aceeasi cantitate la pretul de 308 lei. Cum e posibila o diferenta asa mare de pret? Pe eMAG e aproape gratis daca compari cu pretul de pe sephora

| suntserios a răspuns (pentru An0nim8):

Eu am gasit pe aoro.ro tot in jur de 100 lei si acolo sigur au parfumuri originale, am cumparat de mai multe ori si nu mi s-a parut nimic suspect

| Coquina2 a răspuns (pentru suntserios):

Parerile sunt impartite pe internet si pe forumuri, unii zic ca au primit de pe aoro parfumuri fake, iar altii nu au avut probleme.
eu de aia am avut ezitari si nu am luat inca nimic de pe aoro, unde sunt parfumuri la juma de pret fata de cele din magazine.
trebuie sa verifici pe nu stiu ce site un cod al parfumului primit sa vezi daca e original...zic aia pe forum unde trebuie sa intri.

| OnuOnulică a răspuns:

Tot ce e de la eMAG e original.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2014 am cumparat un parfum dintr-un un lant de magazine cunoscut intreaga lume. Pipi de catel pentru ca in 2 ore nu mai mirosea deloc. A, da... si magazinul despre care vorbesc se afla in buricul New York-ului. In Manhattan, pe 5th Ave. Am patit si in Ramania unde am crezut ca mergand in cel mai scump magazin din centrul brasovului cumpar parfum original. Miroase doar atunci cand testezi si eventual sa il folosesti ca odorizant de camera sau masina. Poate nici pentru asta. Crede-ma ca oriunde in lume mergi gasesti produse contrafacute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si foarte buna intrebarea ta. Oare sunt originale? oare?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Da, este luata chiar din toaleta.

| Dem0N a răspuns:

Pai Emag e un furnizor ca multi altii. Dar de ce ai vrea sa comanzi cand poti sa te duci in magazin sa-ti alegi tu.

| An0nim8 explică (pentru Dem0N):

Am inteles ca in magazine gen sephora sau altele de acest gen sunt preturi mai mari decat pe internet, plus ca pe internet e o gama mai variata... Am sa merg si in sephora si douglas sa vad care sunt preturile...

| An0nim8 explică (pentru Dem0N):

Pe eMAG am gasit apa de toaleta "Davidoff Cool Water, Barbati, 125ml" cu 97 lei, iar pe sephora am gasit acelasi produs la aceeasi cantitate la pretul de 308 lei. Exista explicatie pentru diferenta asa mare de pret?

| Dem0N a răspuns (pentru An0nim8):

Nu e adevarat... Poate sa difere as zicem maxim 5-6 lei. Dar o scadere drastica de pret, adica vorbim de 50-60 lei+ nu poate avea loc. E acelasi lucru, ba e mai sigur. Parerea mea