| grevious28 a întrebat:

As vrea sa comand o bricheta Zippo din S.U.A. Pretul unei brichete este de aproximativ 18$. As vrea sa stiu care sunt taxele vamale. De asemenea doresc un raspuns concret.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Txe vamale nu te costa nimic, doar trimisul.Cel putin asa cred. Odata am trimis cuiva o pereche de adidasi din state si na platit nimic taxe.Dar cel mai bine este sa tio aduca cineva daca cunosti si stii ca vine in tara. Daca nu asta e platesti trimisu.Dar cred ca o sa te ajunga trimisu mai mult decit face bricheta.

| viotedy a răspuns:

Nu e mai simplu sa comanzi din tara?