| Dănuț06 a întrebat:

Salutări! Știi un site de unde as putea achiziționa PlayStation 5 fără sa fie "made în China"?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Toate PS-urile sunt majorita asamblate in china, poate mai putin cele vandute exclusiv pentru piata japoneza, desi ma indoiesc ca se mai procedeaza ca in trecut
a se face o diferenta intre produsele originale asamblate in china si fake-uri care sunt fara valoare!

| Simpatic a răspuns:

Ai cumparat in ultimii 30 de ani tv, telefon, radio, PC, laptop? daca da, afla ca toate sunt asamblate in china!
odata ce sunt vandute de magazine mari si cunoscute din Romania (si nu numai) ele poarta certificare si garantie!
tu confunzi produsele pe care scrie sa sunt asamblate in china cu cele care fakeuri din china!
Niciun retailer serios nu va vinde insa produse fake pe post de produse originale, adica cum ar fi sa cumperi de la altex un PS5 cu 2800 de lei iar el sa fie cu procesor cu 1 nucleu si placa video integrata, pe care sa poti juca jocuri de acum 27 de ani care erau 2d si pe "casete" happy ce naiba!

| doctorandus a răspuns:

Made in China nu spune mare lucru. iPhone este fabricat (sau mai exact asamblat) in China, desigur chinezii sunt platiti de Apple.

| Dănuț06 explică (pentru doctorandus):

Am înțeles. Doar că n as vrea sa o achiziționez și sa se strice la câteva luni.

| doctorandus a răspuns (pentru Dănuț06):

Daca o cumperi oficial, ai doi ani garantie.

| HonnyKross1 a răspuns:

Eu stiu ca exista doar variante de China si Japonia, nu vad rostul