| GoldKing a întrebat:

Salutari.
Vreau sa returnez niste produse la PC Garage si trebuie sa le trimit prin fan courier, nu am trimis niciodata colete si nu stiu ce o sa trebuiasca sa fac cand vine curierul.

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca sunt obiecte mari (imprimanta, PC, si mai mari) sa le pui in cutie corespunzatoare cu copia de pe factura, certificatul de garantie in original si toate accesoriile si lipesti cutia cu sctch. Daca este din vina magazinului va veni curierul daca ai sunat la magazin. Daca este refuzul tau de a le cumpara trebuie sa iei legatura cu magazinul si platest curierul. Daca sunt obiecte mici (ceasuri, stilouri, procesoare, placa de baza, etc) le pui in cutie si poti cere punga de la curier. La factura si accesorii procedezi ca mai sus. Sa stii adresa unde le trimiti.