| ItIsAlright a întrebat:

Se mai merita sa imi iau ps3 in vara? Ma refer la faptul daca se mai fabrica jocuri si daca o sa il mai pot folosi si mai incolo. Adica sunt fata si nu as vrea sa joc nu stiu ce jocuri,... in general.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De ce nu? Daca nu ai asteptari foarte mari de la partea grafica se merita. Chiar daca nu se mai fabrica cauta o consola second-hand in stare buna, eventual se poate verifica dupa codul ei cand a fost fabricata si daca se poate moda, de preferat sa fie gata modata astfel poti descarca jocuri de pe net. Sunt cateva sute de jocuri bune astfel ca nu te vei plictisi.

| RizeaFabian a răspuns:

Da, se merita.

| Medz a răspuns:

În nici un caz nu mai merită acum.
Jocuri noi nu o să se mai fabrice, de exemplu din toamnă nu o să mai apară jocuri pe consolele old-gen, adică PS3 și XBOX 360.
Mai bine îți cumperi un calculator sau o consolă last-gen, PS4 sau X1.