| oceanoflove a întrebat:

Stie cineva cand apare programul rabla prin care magazinele altex/eMAG/flanco ofereau vouchere daca dadeai la schimb produsul vechi? Stiu ca anul trecut a foat prin toamna.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa nu le amestecam - buyback ai de la eMAG si altii mai tot timpul anului, dar programul rabla SUSTINUT DE STAT e alta poveste. E de vreo 2-3 ori pe an, ultima oara a fost prin iulie. Initial trebuia in mai, l-au aminat... etc. DAAAR - la buyback de la comerciant primesti 150 RON de regula la un frigider/masina de spalat, la ala de la stat primesti 400. Cel putin asa a fost ultima oara. Urmareste site-ul asta - https://www.afm.ro/rabla_electrocasnice.php - sau aici, pe FB - https://www.facebook.com/......892042624/

| daydreamontpu a răspuns:

Hmm, cred ca rabla este mereu. Recent am schimbat un aragaz la mediagalaxy si am primit un voucher de 150 lei. Daca dai produse mai scumpe (masina de spalat vase etc) primesti vouchere mai mari. Sigur si la eMAG au.