| Furnicuta000 a întrebat:

Stiti cam cu cat se vinde gramul de aur la amanet in Bucuresti? Ma refer sa cumpar nu sa vand la amanet. Cu aproximatie

1 răspuns:
| andreeaeml1200 a răspuns:

În general, prețurile la amanet sunt mai mici decât prețurile la casele de bijuterii sau în magazinele specializate în vânzarea de aur. De asemenea, prețul pe gram poate fi influențat de faptul că doresti să achiziționezi aur nou sau aur second-hand.

Cel mai bine este să faci o cercetare temeinică pe piață și să compari prețurile la diferite amanete înainte de a decide să cumperi aur la amanet în București.