| Carla01 a întrebat:

Sutien cu push-up sau bustieră? Am înţeles că sutienul cu push-up nu este sănătos să-l porţi.Eu una prefer sutienul normal,nu cu push-up exagerat sau în unele cazuri chair bustiera sau sutienul din silicon fără bretele deoarece îmi place să port haine cu spatele gol sau largi,am un stil vestimentar mai excentric laughing, voi ce aţi alege?

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Studiile nu sunt foarte concludente. Unele spun ca fara sutien e mai bine, altele spun ca este mai bine cu. Cred ca cel mai bine ar fi sa egalezi perioada in care porti sutien si perioada in care nu porti. Cat despre push-up si bustiere, si bustierele au sanse sa iti lase sanii pentru ca ti-i piseaza..intr-o oarecare forma. Este ca si cum ai dormi pe burta, iar dormitul pe burta chiar lasa sanii.
Nici eu nu prea port sutiene cu push-up din simplul motiv ca mi se pare ca imi face sanii prea mari si mi se pare ca arat putin distorsionata. Si eu le prefer pe cele normale cu jumatate de cupa. Mi se pare ca merg la orice tip de croiala.

| love4elena a răspuns:

Eu in locul tau nu as purta deoarece ti se lasa sanii cam rau de la push-up. Poarta doar bustiere dar sa incerci sa le asortezi cu acele bluze cu spatele gol.

| TheSunnyDay a răspuns:

Eu am 16 ani si port nu mai bustiera... happy

| Floroiu_Daniel_1997 a răspuns:

Mai bine fără nimic și poți sa îmi dai și un video

| Gazuta29 a răspuns:

Depinde. Daca ai sanii micuti push-up-ul purtat o perioada mai lunga de timp ii face lasati. Depinde si de situatie si marime ca sa zic asa laughing