| alessiailies a întrebat:

Nu stiu daca sa port sutien sau bustiera? Am incercat bustiera dar ma strange foarte tare...iar sutienul nu stiu daca sa il port deoarece am doar 11... fac 12 in septembrie dar am sanii destul de mari!

Răspuns Câştigător
| OHmyGosh a răspuns:

La varsta ta nu e recomandat sa porti sutien. Daca ai zis ca de strange bustiera, inseamna ca ai un bust mai voluminos si iti recomand sa iti iei o bustiera de la dama, nu de la copii/adolescenti. Nu e o problema ca ai sanii mai mari. Vei vedea ca peste cativa ani vei avea un avantaj.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La copilele mici, este recomandata bustiera, doar daca i-au inmugurit sanii, in rest, nu-i nevoie.
Sutienul apare mult mai tarziu, cand sanii capata volum si trebuiesc sustinuti, de la cupa B, C in sus.

| alessiailies explică:

Va multumesc pentru ajutor