| Kornuletz540 a întrebat:

Știe cineva dintre voi vreo firmă de amanet în București, indiferent de zonă sau cartier whatever, unde pot să vând/amanetez un calculator de gaming, cu tot cu unitate centrală și monitor (dar numai dacă știți, rog seriozitate)?

Răspuns Câştigător
| AndreiN120 a răspuns:

Bună ziua!

În București există mai multe firme de amanet care acceptă calculatoare și alte dispozitive electronice. Unele dintre acestea pot fi găsite în următoarele zone:

Sectorul 1: Amanet Bemol, Amanet Gold, Amanet Casa de Ajutor Reciproc
Sectorul 2: Amanet Gold, Amanet Casa de Ajutor Reciproc, Amanet Cash
Sectorul 3: Amanet Gold, Amanet Casa de Ajutor Reciproc, Amanet Cash
Sectorul 4: Amanet Gold, Amanet Casa de Ajutor Reciproc, Amanet Cash
Sectorul 5: Amanet Gold, Amanet Casa de Ajutor Reciproc, Amanet Cash
Sectorul 6: Amanet Gold, Amanet Casa de Ajutor Reciproc, Amanet Cash
Este important să verificați cu atenție condițiile și tarifele practicate de fiecare firmă de amanet înainte de a decide să vindeți sau să amanetați calculatorul de gaming. De asemenea, este recomandat să păstrați toate documentele și facturile de achiziție ale calculatorului pentru a putea demonstra originea acestuia.

Sper că aceste informații v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări suplimentare, nu ezitați să mă întrebați.