| Bogdan8102 a întrebat:

Salut! La o casa de amanet obțin mai mulți bani daca amanetez produsul sau daca îl vând?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

In orice forma amanetul iti da mult sub pretul second-hand de piata, asa ca cel mai bine il vinzi tu punandu-l pe un site de specialitate precum olx, nu vanzand unora care apoi vor castiga de pe urma bunului tau.
Adica sa zicem ca ai un telefon care se vinde cu 800 de lei pe net, amanetul iti da 450 de lei pe el, nu mai bine ceri tu un pret de 700 de lei pe el? Am dat doar un exemplu despre cum merge treaba cu amaneturile.

1 răspuns:
| AndreiXZ a răspuns:

Daca il vinzi, dar vei primi un pret mai mic pe el deoarece il vinzi rapid. Mai bine il pui pe olx si astepti o periaoda, astfel vei obtine un pret mai mare.