| bubbles13 a întrebat:

V-ati comandat vreodata ceva de pe internat din afara tarii (de ex de pe Apple, amazon, ebay etc.)? Cum se procedeaza?

As dori sa-mi comand un telefon deoarece preturile mi se par mai bune dar nu sunt sigura cat va costa in final cu taxele.

Cum se procedeaza cu decodarea telefonului?

Fundita happy

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci un cont pe site ul de pe care vrei sa iei, te asiguri ca ofera shipping in Romania. plata se face cu cardul si intelep ar fi sa nu cumperi telefoane codate

| zerro17 a răspuns:

Iti faci cont. Iti trebuie neaparat card.
Alegi produsul, apoi urmezi pasii de acolo, si la final, apare costul total: produs + transport. Spre exemplu eu m-am uitat pe amazon.co.uk de husa de Tab3 si transportul era de 7 lire.
Decodarea o faci la un service GSM, doar ca pierzi garantia.