| LaviniuA a întrebat:

Voi ce perne de dormit folositi?
Mi-am luat din spuma cu memorie de la Ikea si nu prea imi place, desi e cam cea mai scumpa pe care o au.
La Jysk sunt bune, unde sa mai caut?

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu folosesc perna si plapuma cu puf din pana de gasca.
Fuctioneaza perfect si daca afara e frig si inauntru nu este incalzire!

| LaviniuA explică (pentru Bula):

Vag... ce brand este perna din gasca?

| Bula a răspuns (pentru LaviniuA):

Perna de gasca si plapuma sunt "Made from Matusa Ana".winking

| romeo78 a răspuns (pentru Bula):

Mai corect din curtea mătușii Ana!

| Bula a răspuns (pentru romeo78):

Este facuta in casa ei, nu in curte! happy

| romeo78 a răspuns (pentru Bula):

Nu degeaba ți se spune "Bula". Exact o "bula" vidă ai în inteligență!
Gâștele le crești în casă să înțeleg nu în curte, după capul tău!
Mai multe nu spun!

| Bula a răspuns (pentru romeo78):

Pernele si plapumele insa se fac in casa, nu in curte. tongue

| Simpatic a răspuns:

Buna, pernele nu se aleg in functie de pret sau brand
cel mai bine este sa alegi adaptat nevoilor, de exemplu sunt persoane care au probleme cu coloana si trebuie sa aleaga un alt tip de perna fata de o persoana care nu are acest tip de afectiune

cateva articole din punct de vedere medical al alegerii unei perne si nu numai:

https://lovedeco.ro/perna-potrivita-sfaturi-medici-ortopezi/

https://www.medlife.ro/......i-bun.html

https://jysk.ro/......i-de-ceafa

Eu am actual perne de la dormeo, dar de obicei cand le schimb imi iau unele no-name umplute cu puf siliconizat, asa parca-i spune

| relian a răspuns:

Eu cred, cele mai bune perne is cele de la MyPillow. Eu am classic, dar acu am vazut, or mai scos una MyPillow 2.0, vad comentarii la care oamenii zic wow.
Poate iau si eu una sa vaz cum e, comparativ cu MyPillow classic ce am eu.

Acu au oferte, toate la juma de pret.Mai e una Classic Premium, in sf eu, din tot ce am incercat, pernele astea ar fi cele mai bune.
Nu stiu ce inseamna la tine acolo cea mai scupa ce au cei de la Ikea, dar o perna de asta MyPillow pret normal este 50$, iar asta noua ce am zis 2.0 90$ bucata.

Acu vad au reducere la juma de pret. Stiu sigur ca eu pe ale mele am dat 50 $ bucata, adica am 4 nu una :)) dar Classic.
Mai ma gindesc daca sa iau una 2.0.

Nu stiu daca in RO e si pe acolo brandul asta, asa se numeste brandu MyPillow.
Fac si fete de perne si papuci de casa si ce or mai face astia.

Vezi si tu, baga si vezi ce gasesti prin Ro daca o fi si pe acolo.Iti pot lasa un link, asa macar sa te uiti, sa vezi despre ce zic.

https://www.mypillow.com/mypillows

| LaviniuA explică (pentru relian):

Dau comanda in America, imi vine vreun rahat cu pene, ii dau retur si ma mai aleg cu 100 lei dupa ce platesc transportul. Nu mersi. Gasesc perne destule aici.

| relian a răspuns (pentru LaviniuA):

Citeste ce scriu? am scris sa te uiti in Ro daca sunt si pe acolo, nu am spus sa comanzi din America.Linku tiam lasat sa vezi despre ce perne povesteam.

| relian a răspuns:

Inca o chestie, fata de perna cea mai buna, rste cea din matase naturală? protejeaza parul mai bine, mai ales daca ai par lung.
Am facut ceva cercetari si cea mai buna perna ar fi MyPillow 2.0 Luxury Soft.45$ bucata?

| gabicoo a răspuns:

Eu doar de la Jysk cumpăr și folosesc - umplute cu fibre sintetice, antialergice. Succes la shopping.

| LaviniuA explică (pentru gabicoo):

Am fot la Jysk si am probat cateva cu pene de rata si gasca. Sunt jalnice sad foarte subtiri. Pun capul si se aplatizeaza la 1 cm. 300-400 ron halal.
Ce nume au astea sintetice? ca sunt o gramada.
Chiar nu stiu ce sa cumpar sad

| Lupică27 a răspuns:

Dorm pe pat din fan

| sparklingqueen a răspuns:

Am perna de la magazin