| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpăr un produs de pe eMAG si am vazut ca este disponibil în showroom-ul Emag din orașul meu, pot sa ma duc acolo și pur și simplu spun ca vreau sa cumpar acel produs sau cum funcționează?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca marfa este disponibil in showroom, atunci inseamna ca o poti cumpara de acolo, fiindca o au deja pe stoc.
Daca marfa va fi disponibila peste cateva zile, atunci nu exista pe stoc, trebuie s-o aduca la comanda ta, ceea ce te costa si la transport (de la furnizor la showroom).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar la comanda. Daca e careva binevoitor iti face o comanda direct de acolo.
Poti foarte bine sa faci tu comanda cu ridicare din showroom, te duci si il ridici si gata.

| Mihozx a răspuns (pentru suntserios):

Pai si atunci de ce mai platesc 8 lei livrarea si imi ajunge abia marți dacă selectez "ridicare din showroom"? Nu are sens

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Mihozx):

Pentru ca NU e in showroom, si trebuie sa il aduca in showroom
iar 8 lei livrarea... EVIDENT ca NU e de la eMAG, ci prin eMAG, si deci trebuie platita livrarea de la firma care il vinde catre showroom

| Crackman a răspuns:

Da, poți sa faci asta