| Diva a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un epilator pentru ca am facut o mare tampenie(m-am ras cu lama pana acum)iar acum creste parul foarte repede si nu mai vreau cu lama...in fine conteaza mai putin asta.Aud ba ca e bun epilatorul cu gheata ba ca nu e bun ba sa fie cu bilute de masaj ba ca cele cu bile sunt o porcarie.Eu as vrea unul care sa doara mai putin. Nu vreau cu penseta pentru ca doare rau de tot(l-am incercat)Ce fel de epilator sa aleg? Dati-mi un sfat.Mersi

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai ok este cel de la braun... sau sunt cele de la braun... Am avut si un phillips cu discuri... nu mi-a placut... M-i s-a parut ca nu smulge toate firele... Momentan am unul rowenta cu bile pentru masaj si alte accesorii. Dar cand am incercat unul de la braun am fost foarte multumita. Succes!

13 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu am Braun Silk-epil si sunt multumita de elwinking

lolita
| lolita a răspuns:

Eu am Braun silk-epil xpressive 7000 series cu atenuator de durere (120 euro) sincer eu am avut niste dureri insuportabile primele dati, cum a zis si gabizza, nu iti lua unul foarte scump ca nu merita cam toate sunt la fel.

Bula
| Bula a răspuns:

Exista un epilator Philips nou, electric, cu 3 randuri de pensete, care este destinat pentru parti intime, sa nu doara. La fel si firma Braun a scos recent ceva asemanator pe piata.

| borsec a răspuns:

Braun Epilator 2170 DX, asta il am eu, are si dispozitiv atenuator de durere

| IoanadArh a răspuns:

Mie mi se pare ca toate dor cam la fel, am un philips simplu mai vechi si un braun mai nou, cu o chestie de masaj care pe mine ma gadila cumva si mai mult ma enerveaza happy

cu oricare te vei obisnui, daca te auto-convingi sa suporti durerea... am prietene care se fac si inghinal (eu nu pot)...deci se poate orice happy

eu iti sugerez sa nu iei unul prea scump pentru ca treburile alea extra nu-l fac mult mai bun... un braun la vreo 80-90 de lei e suficient.

PS: eu desi am 2 epilatoare, prefer ceara de la salon happy e mult mai eficienta, dar nah... ca pret... un epilator e cat 1 vizita la salon si te tine cativa ani happy tu alegi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Braun Silk-epil (albastru cu toate accesoriile; parca am dat 300 ron) nu ultima generatie care mi se pare prea scumpa si face acelasi lucru numai ca li s-a schimbat look-ul happy
Dar eu dupa ce mi-am luat aparatul mai mult la salon m-am dus pentru a ma epila cu ceara (e mult mai bine, mai durabil) dar cand nu am timp de programare sau sunt pe fuga e super; sau il mai iau cu mine in concedii.
Sfatul meu deci este: nu iti lua unul foarte scump, trebuie sa te uiti la ce anume poate sa faca si vei observa ca iti poti lua unul mai ieftin cu aceleasi specificatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati epilator de la braun e forte bun si chir daca dorare o sa te inveti cu durerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.premii.joo.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Braun il folosesc

| jade_2262 a răspuns:

VAI........EU AM UNU DE LA BRAUN CEL MAI SCUMP SI L-AM FOLOSIT DE 2 SAU 3 ORI REZULTATUL DELOC BUN DUPA LA CEARA CARE SIGUR DA FOARTE BUNE REZULTATE DACA AI TIMP SI RABDARE SA IL LASI SA CREASCA PANA LA URMATOAREA EPILARE SI PANA LA URMA TOT LA RAS AM AJUNS E MAI PRACTIC ......PT MINE

| andreeutza_4438 a răspuns:

Nimic nu se compara cu ceara, asta e clar!

| andreeutza_4438 a răspuns:

Nimic nu o sa se compare niciodata cu ceara, asta e clar!