| XYZsnick a întrebat:

Vreau sa trimit un pachet cu fan curier si nu stiu cum... daca chem un curier sa-mi ridice coletul, trebuie sa scriu pe el adresa destinatarului si atat? la plata ramburs trebuie sa platesc eu transportul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ramburs trimis de tine, plateste el la primire. Da trebuie sa completezi adresele ca pe orice pachet si sa dai numerele de telefoane si al tau si al destinatarului.Cand pachetul a sosit la destinatie, vei primi un mesaj sau apel de la fan curier. Mai exact acel sofer da un mesaj automat in care iti spune ca pachetul a fost livrat.

| XYZsnick explică (pentru anonim_4396):

Deci transportul cand trimit coletul nu trebuie sa il platesc eu ca la posta? iar dupa ce plateste destinatarul cum imi trimit banii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru XYZsnick):

Trebuie sa fii inteles cu destinatarul cine plateste transportul Si daca destinatarul e de acord sa plateasca el, spui asta celor de la fan curier. Nu stiu despre ce bani care sa-i primesti e vorba. Poti sa-mi explici? Sa inteleg ca vrei banii pe valoarea din colet?

| XYZsnick explică (pentru anonim_4396):

Da happy

| GeorgyGirl a răspuns:

Da adresa si numarul tau de telefon numele tau numele destinatarului si numarul destinatarului de telefon, daca e cadou platesti transportul tu daca nu plateste el.