| anamaria228291cars a întrebat:

Buna seara, am nevoie de ajutor, astazi am vrut sa trimit banii de pe paypal unei prietene, insa am gresit adresa si am trimis altei persoane, ce pot face sa recuperez banii? Ii mai pot recupera? Am trimis mesaj destinatarului dar nu stiu daca imi va raspunde, n o fi prost sa mi dea inapoi banii... ceva solutii? dau funda

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O posibila varianta ar fi sa il ameninti cu politia
nu am idee daca va mergewinking
nu stiu daca este legal ca el sa nu restituie acei bani!
la banca daca se intampla asta (ipotetic ), ai obligatia sa dai banii inapoi, au fost cazuri cand au primit bani in cont si au fost chemati la bancawinking
pentru cei sceptici, a exista un caz in care un domn a primit cateva miliarde de euro de la un seic, a fost faza pe net

| Violleta2022 a răspuns:

Iei legatura cu Paypalul si le spui cui trebuia sa trimiti si din greseala ai trimis altei adrese de email.
Ei sunt capabili sa opreasca acel transfer si tot ei sunt capabili sa-ti faca refund, ca persoana caruia i-ai trimis banii s-ar puteasa nu-ti raspunda si sa nu vrea sa-ti trimita banii inapoi.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Încearcă sa iei legătură cu aceea persoana sa vorbesti cu ea, poate e o persoana cumsecade și îți trimite aceea persoana banii înapoi, asta dacă are și ea instalate aplicații de transfer bani cum ai tu PayPal