| floriana08 a întrebat:

Buna TPU! Am un cont de Instagram doar sa urmaresc retete si exercitii de sport. Contul este cum at veni "fake" pentru ca nu postez pe el si nu il folosesc doar cand vreau sa caut ceva. Nu este pe numele meu. Si vreau sa stiu daca prietenii mei de pe Facebook pot primiti notificarea aceea: prietenu l tau Xxxx este pe Instagram cu numele xxx? Nu am contul de Instagram asociat cu Facebook si nu as vrea sa stie nimeni ca am un cont de Instagram. Il am doar sa urmaresc unele pagini care posteaza doar pe Instagram.(retete sau videoclipuri sport)

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Primești notificări? Nașpa. Eu știam ca doar apari în lista de posibili urmăritori.

| Yuoia a răspuns:

Nu am Instagram. Dar daca nu este asociat cu Facebook, cum ar putea primi notificari? Nu cred.

| literallythesamebruh a răspuns:

Am avut cred că 20 de conturi de Instagram (nici eu nu mai știu pentru ce le-am făcut) și nimeni nu a primit nicio notificare în legătură cu asta. Deci nici în cazul tau nu ar trebui să apară nimic.