| anonim_4396 a întrebat:

Hey.
Ce parere aveti despre persoanele de peste 30 de ani care fac vlog pe Youtube? Ma refer in special la cei care sunt parinti, au copii mici si isi expun pe internet atat viata lor cat si cea a copiilor.
Consider ca unele persoane chiar nu stiu sa faca diferenta dintre bine si rau... si asa ajung sa expuna prea multe detalii intime pe internet. Detalii care sunt in plus.

Stii sa canti sau sa dansezi? Ok, posteaza asta pe internet.
Copilul tau a facut paduchi, varicela sau diaree? Ti s-a infundat veceul? Ai gasit chiloti la reducere? Nu e obligatoriu sa postezi asta pe internet.

Quality, not quantity. Despre asta e vorba. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa comentez asta, unele persoane(nu toate, ci doar cele care duc lipsa de atentie) se lasa controlate de public, unde le da mai multe like-uri le incurajeaza sa continue cu astfel de postari. Mie sincer imi e frica de like-uri, n-am valorificat niciodata "publcul".

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Si daca isi expun viata ce? Ca doar nu sunt oameni importanti presedinti sau altele ca sa riste publicitate negativa.
Si daca zice ca a facut varicela ce? Si eu am facut la 5 ani, ce, e o rusine? Pot zice la oricine la o adica.
Si daca am gasit chiloti la reducere ce? E ceva normal.
Eu ii iau mai ieftini din piata din spate la 3 bucati la cutie de 15 lei de ex, nu e o rusine sa zic asta si de mine sau copilul meu.

Ptr bani merita sa zica asta ca nu are ce pierde, ei fac bani prin expunerea asta, si stiu ca nu le dauneaza cu nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am dat doar niste exemple. Nu e o rusine sa faci varicela, dar nici nu e necesar sa spui asta unei tari intregi.
Poti "sa te faci ca ploua" cand e vorba de chestii de genul, adica eu asa as face. As face publice informatii putine si bune, nu multe si proaste.
In fine. Fiecare cu parerea lui.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Imi place sa fiu o persoana selectiva, mai ales cand vine vorba de a posta ceva pe internet.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de ce s-ar face ca ploua? Da, ai dat exemple dar zic asa, omu nu pierde nimic dar ia bani, super asa.
Daca faci publice info putine si bune iei cucu banu`.
Lumea vrea banalitati comice, chestii marunte, nu vrea sa auda cum fi-tu a luat examenu cu 9, vrea sa auda cum a cazut in fund, sau cum s-au rupt pantalonii cand s-a aplecat, sau cum dadea cu pumnul in butelie in loc de sac.
Sau cum a dat varicela la altii dar aia altii nu s-au prins de asta la timp si nu se asteptau.

Cam astea vrea lumea, tot niste exemple am dat.
Ca in baie i-a cazut sticla de spuma si s-a spumat asa tare baia ca a dat pe afara si s-a facut spuma de un m in baie.
Deci destule chestii mai intime.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Era o vorba...
Nu-i prost ala care cere (publicul), ci ala care da (vloggerul)! laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu, dar aia este, publicu e prost, pai asta e nivelul, ce sa facem.

| BroascaCuElice a răspuns:

E vorba de ceea ce aduce mai multe vizualizari.

| anonim_4396 explică (pentru BroascaCuElice):

Sa comentez asta, unele persoane(nu toate, ci doar cele care duc lipsa de atentie) se lasa controlate de public, unde le da mai multe like-uri le incurajeaza sa continue cu astfel de postari. Mie sincer imi e frica de like-uri, n-am valorificat niciodata "publcul".

| Mirel4412 a răspuns:

Pana la urma care e treaba ta daca isi arata wc.ul si calul din grajd? Problema se pune cand influenteaza la ceva rau sau invata copiii, (daca asta e grupul lor tinta) numai tampenii si ii mint. Legat de family channels, sunt total in dezacord, mi se pare ca copiii sunt fortati sa stea in fata camerelor si sa se maimutareasca, doar ca parintii sa faca bani pe urma lor, de aia si cele mai multe canale de Youtube in care oamenii fura continut sau isi mint comunitatea provin din Moldova, tara saraca si cu educatie precara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

big grin Nu ma cunosti ma, cand imi merge mie bine nu vreau pe nimeni in treaba mea, lumea sa stie cum nu functioneaza cosmosul pentru mine, caci nu este secret si trebuie gasita o solutie care eu nu o am. Probabil aceia au gasit o solutie originala si au vrut s-o arate lumii.

| UnAltUtilizatorTpu1 a răspuns:

Da,asemenea parinti ar trebui sa aiba probleme cu protectia copilului
Dar sunt si cei care se folosesc de animale pentru vizualizari si abonati, ceea ce ar trebui pedepsit