| Trif_Simona_1994 a întrebat:

In ianuarie mi-am facut un cont pe un site (Yumpu) de intrebari si raspunsuri sa imi rezolv ceva probleme la facultate. Primele 30 zile erau gratuite. Dupa cele 30 de zile era un cost pentru fiecare alte 30 zile.
Evident am uitat de cont.
Luna trecuta m-am trezit cu notificari pe mail ca am de plata nu stiu ce facturi.
Am dat mail-uri, mi-au raspuns dupa aprox 2 saptamani cu tot aceeasi chestie (ca am de platit facturile alea - conform lunilor cu contul deschis)
Facturile contin doar adresa de mail si suma aferenta.

Ceva sfaturi? Plsss Sa le platesc?
PS: nu imi pit inchide contul pana nu imi platesc facturile alea
Mulţumesc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, cand ai subscris la ei, ai acceptat termenii si conditiile lor, deci, cu buna stiinta ai acceptat sa platesti din luna a doua. Cum nu ai anulat din timp subscriptia, acum esti obligata sa platesti, ceea ce este perfect normal si legal.
Ignorarea nu ajuta la nimic, pentru ca ei vor continua sa-ti trimita mai mulet afcturi si la un moment dat, vor gasi o cale legala sa te forteze sa platesti.