| Tsukuyomi6 a întrebat:

Acest program de antrenament este bun?
Luni: piept/triceps, cardio, stretching
Marti: flotari,abdomene,cardio,stretching,sprint, alergare 20 min
Miercuri:spate/biceps,cardio,stretching
Joi:flotari,abdomene,cardio,stretching,sprint, alergare 20 min
Vineri:shoulders,cardio,stretching
Sambata:flotari,abdomene,cardio,stretching,sprint, alergare 20 min
Duminica:cardio, stretching

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mergi la un antrenor de bodyfitness sa iti faca un program corect. 7 zile este prea mult maxim 5 zile de antrenamnet ti-as recomanda, poti comprima si in 4 zile/saptamana.

| Cosmin86 a răspuns:

Antrenament de copil mic... prea multe flotari si abdomene ( de care ai putea sa nu faci DELOC ) si prea putine exercitii serioase.

La tine lipsesc TOATE ex de baza ( tractiuni la bara, genuflexiuni cu haltera, presa militara, impins cu haltera, ramat cu gantera, flotari la paralele, etc. ).

| MgdDroopy a răspuns:

Pana si Dumnezeu s-a odihnit o zi. :)

"Muschii nu cresc in timpul antrenamentelor, de fapt ei sunt intr-o oarecare masura distrusi prin antrenamente. Adaptarile, adica marirea eficientei inimii, marirea numarului de capilare din muschi, imbunatatirea transmiterii semnalului nervos, cresterea depozitelor de ATP si glicogen, cresterea masei musculare au loc in perioadele de odihna si refacere"

http://www.getfit.ro/......entul.html