| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, inaltime 1.58 si 60 kg. Vreau sa slabesc (sa dau jos din burta si din coapse).Fac zilnic (dimineata) 100 abdomene, 50 genoflexiuni + 5-10 ture de teren. Nu mananc dupa 6 seara si nu mananc paine. Am sanse sa ajung la 55 kg? In cat timp?

7 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Abdomenele le faci degeaba. De fapt nu chiar degeaba,te ajută să-ţi deformezi coloana.
Genoflexiunile? Bune pentru întreţinere. Aşa ca un fel de încălzire.
Turele de teren? În sfârşit ceva bun. Aşa slăbeşti,cardio,alergare,bicicletă,înot,...
Ai o alimtentaţie vai de capu ei.
Cum să nu mânânci carne deloc? O alimentaţie bună cuprinde de toate, legume, fructe, carne, lactate,...
Mai ales că eşti în creşetere.

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru unknøwn):

Nu-i vorba că nu mănânc carne pentru nu ştiu ce, postesc şi de asta.

| NDC12 a răspuns:

Abdomenele le faci degeaba, nu slabesti de la abdomene.

Ture de teren= exercitiu cardio =>> Cu asta slabesti + o alimentatie buna fara carbohidrati.

| DX190 a răspuns:

Nu slabesti cu abdomene. E cel mai prost exercitiu' care iti distruge coloana. Pentru slabit trebuie sa faci exercitii cardio gen: alergat, bicicleta etc. De 3 ori pe saptamana, 30 de minute de alergare e suficient zic eu. Si vezi sa nu mananci prostii.

| danyel2012 a răspuns:

Parerea mea e ca daca continui asa o sa ajungi foarte usor la 55 de kg.Acum totul depinde de tine!

| RaresXD a răspuns:

Cred ca ai putea sa slabesti mai repede daca ai manca mai putine dulciuri si sa reduci cat se poate din alimentatia ta carnea grasa ( porc )
Recomandat ar fi sa bei cat mai multa apa si mesele pe care le iei sa fie cat mai mici si mai dese.
Sper ca te-am ajutatwinking

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru RaresXD):

Postesc,deci nu mănânc dulciuri şi produse din carne etcwinking