| FelixAndrei55 a întrebat:

Am 13 ani si 6 luni 1.70 si vreo 90kg, cum pot slabi?
Nu conteaza sa fie prea rapid, sa fie cat de cat usor.
Am renuntat la tot ce tine dulciuri si apa minerala/sucuri paine etc. ce ar trebui sa mai fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport.

| UnDiavol a răspuns:

Sport și un program de masă sănătos pe viața

| Alexia1208 a răspuns:

Toți ne-am îngrășat de când cu pandemia. Toți aveam o viața activa iar acum pauza. La 19 ani ma confrunt cu aceeași problema 1, 73 m și 86 kg. Părerea mea este ca ar trebui sa consulți un medic nutriționist sau un antrenor de fitness care are certificatul acela de nutriție (nu știu cum ii spune). Poți slabi mâncând sau mâncând și făcând sport (dacă alegi varianta doar cu mâncare, aceea este dedicată persoanelor care stau foarte mult la birou și când ajung acasă iau somn). Multă baftă și urmăresc întrebarea ta in speranța ca vei găsi soluția potrivită!

| catalin1625 a răspuns:

Încearcă să vezi un medic nutriționist. Renunțarea bruscă la anumite alimente poate duce schimbări în corp, tot ce faci fiind, în cel mai bun caz, să îți păstrezi greutatea. Poate chiar să te îngrași și mai tare. Zic, deci, că varianta cu nutriționistul e cea mai bună.