| Jorah a întrebat:

Am 14 ani, 1, 70 m, 50 kg.

Mi-am pus in cap sa fac "patratele" la abdomen. Daca in fiecare seara alerg cate 4-5 km si fac abdomene pana la epuizare pe serii, in cat timp s-ar vedea patratelele?, un 4pack, ca de 6pack nu sper.

Burta nu am, dar am putina grasime pe burta, si din cauza asta alerg, so.?

PS : Sunt baiat.

Multumesc anticipat happy!

17 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Mai uiti un aspect pe langa cardio si abdomene DIETA!

Iar abdomenele alea se fac si ele cu cap nu in fiecare zi pana la epuizarea. Iar pe langa traditionalele "abdomene" mai sunt inca o gramaaada de exercitii ce lucreaza diverse parti ale zonei abdominale.

| RAY a răspuns:

Hibrid112 are dreptate asa e, scapa de acea grasime abdominala nu prin abdomene si prin sport incerca un program acasa Insanity Deluxe Edition
Focus T25
organismul uman este ca o masina, daca manci mai mult decat arzi nu rezolvi nimic, fa sport dimineata, bea multa apa

| TizZu15 a răspuns:

In modul care ai zis o sa le ai perfecte in aproximativ doua luni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TizZu15):

Serios? alt copil paralel cu sportul

| Yhugato a răspuns:

Hei,deci am tot 14 ani, acum 4-5 luni m-am apucat de cultursim, acum m-am plictisit (nu ma mai lasa prietena, spune ca-mi ajung muschii sad )si am inceput cu parkour.Deci in fiecare seara faceam cate 50 de genoflexiuni, 50 de flotari si 50 de abdomene,(cateodata ajungeam si peste 100, doar exceptii ) asa in 2 saptamani au aparut asa-zisele" patratele, nu au iesit in relief asa de mult dar trebuie sa continui, nu asa de epuizant, mai putin dar sa nu te opresti, acum dupa inca vreo 2-3 luni se pot observa si fara incordare, iar la incordare se vad foarte bine, problema este ca trebuie sa mananci sanatos adica mai multe legume si fructe si sa scoti din alimentatia ta orice fel de grasime, pentru ca altfel nu vei progresa deloc. Bafta big grin funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yhugato):

Esti femeie de vrei "funda?"

sanatos NU inseamna mai multe legume si fructe, dar e de inteles ca ai 14 ani si nu prea te pricepi, mai documenteaza-te si tu

| Yhugato a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba du-te-n p***a ma-tii, ca vad ca tu esti marele p**ica si te iei de toata lumea, mereu trebuie sa contrazici pe cineva, alfel nu te simti tu bine.ce draq! daca esti tu asa de "destept"(ma indoiesc) de ce nu ii explici tu? vad ca-ti place sa dai cu teoria, dar cu practica stai prost straight face

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yhugato):

Daca stau prost cu practica, de ce pot face tractiuni cu 30 de kg legate de mine?

| hibrid112 a răspuns:

Poti sa faci abdomente pana iti ies ochii (abdomenel sunt exercitii de tonifiere) doar prin eliminare stratului adipos se vad muschii abdominali adica prin exercitii tip cardio alergat, sarit coarda, bicicleta etc.Dar CEL MAI IMPORTANT este alimentatia, degeaba te antrenezi ca un cal daca nu mananci sanatos.

| IamPharell a răspuns:

Dar nu trebuie sa faci pana la epuizare. incerci cu cate putin de ex. 15 abdomene a cate 5 serii. apoi cresti faci 6 serii a cate 20 abdomene, si tot asa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru IamPharell):

Si ce obtii cu asta? abodmenele NU sunt pentru patratele

apuca-te de sah

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba, nu sunt cel mai informat in domeniul asta, inteleg ca trebuiesc facute exercitii cardio pentru arderea grasimilor, dar ca sa iasa in evidenta abdomenu pe langa cardio trebuie si niste exercitii pentru abdomen.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Da, dar nu abdomene care sunt cele mai ineficiente exercitii, bune doar sa-ti distrugi coloana, sunt alte exercitii eficiente

Răspuns utilizator avertizat
| Goldenboy97 a răspuns (pentru deundecumpar):

Cum **** mea sa fie inutile abdomenele? Periculoase pentru coloana? laughing Ba iti zic ceva: Mai periculos pentru coloana este sa stai la pc nu stiu cate ore. Probabil zici inutile ca inca nu ai obtinut rezultate laughing Ai tras vreodata din greu in viata ta?

Răspuns utilizator avertizat
| Goldenboy97 a răspuns (pentru deundecumpar):

N-am inteles nimic din comentariul tau. Si daca vrei sa ma insulti vino cu ceva mai inteligent.