| Spendy a întrebat:

Am 14 ANI 1.80 inaltime si 62 kg si imi doresc tae mult sa arat mai "bine lucrat" ce trebuie sa fac? ajuta la ceva cumpararea proteinelor si antrenamente? sau orice dar nu vreau sa aud de sala. cel care mi-a fost de folos dau FUNDOI.

MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

FARA proteine NU PUI MUSCHI, simplu.

Nu se fac din aer.

proteine = carne, peste, branza, oua, migdale, nuci, caju, mazare, fasole, linte, naut

Recomand 4-5 mese CONSISTENTE pe zi, PROTEINA la fiecare masa ( si ceva carbohidrati ).

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Nu îți recomand proteine, o să îți facă rău în timp. Pentru ați lucra corpul trebuie să mergi la sală, altfel cum ai vrea să faci asta? Dacă îți dorești asta vei merge la sală și vei fi mulțumit de rezultate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Maariiaa):

Serios? Proteinele fac rau in timp?

Atunci tu de ce consumi ZILNIC? ( stii, mancare contine proteine ).

Copil mic... comenteaza el despre proteine in timp ce mananca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta ceva timp, 2-3 ni si apoi te fortezi cu sala sau mai stiu eu ce eforturi. Esti precum un pui de gaina acuma, scuze expresia. rin sala acum sau stiu eu ce proteine, vei arata exact ca un pui de la alimmentara. Adica cu tesutul adipos transformat in muschi.Aia nu sunt muschi, e ceva fake.

| Miree a răspuns:

Te sfătuiesc să mergi la sală! Dacă nu vrei sală, poţi să faci anumite exerciţii la tine acasă care te pot ajuta! Youtube-ul este plin de asemenea exerciţii!