| Cr7adi a întrebat:

AM 17 ani fac sala de 1 an spuneti-mi ceva steroizi petru masa musculatra care sa nu fie mai mult de 100 de l-ai si care sa nu afecteze mult ficatu sau daca nu spuneti-mi ceva prioduse de crestere in masa musculara in afara de creatina proteine sau de astea,.E bine sau nu la 17 ani?

12 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu stiu sa iti spun ce steroizi sa iei pentru ca nu ma pricep si nu am luat niciodata asa ceva. Dar gandeste-te de 2 ori inainte sa iei steroizi, cunosti efectele secundare pe care le au?

Alte produse de crestere in masa musculara in afara de creatina si proteine sau d-astea NU EXISTA!

Cresti in masa musculara atunci cand stimulezi muschii la sala si ai un bilant caloric pozitiv (mananci mai multe calorii decat consumi) iar muschii se formeaza cu ajutorul proteinelor. Si daca iei steroizi tot ai nevoie de proteine, ca degeaba iei steroizi daca muschiul nu are din ce sa creasca(daca nu ii dai proteine)

Iti sugerez cu cea mai mare caldura sa te informezi mai mult, si slava Domnului ca e netul plin de articole pe tema cresterii in masa musculara, trebuie doar sa cauti.

| Cosmin86 a răspuns:

Steroizi la 17 ani, cand nici macar nu ai corpul dezvoltat, doamne cat de idiot trebuie sa fi sa-ti dai peste cap hormonii inainte de terminarea dezvoltarii laughing

Si probabil ai maxim 4 mese pe zi, nu asa se iau steroizii, termina cu faze de copil mic, iei steroizi dupa 25 de ani, daca faci profesional.

| Marius1985 a răspuns:

Salut! Esti prea mic, parerea mea. Mai bine folsoeste asta: http://track.metadrol.ro/product/Metadrol/?pid=120&uid=1419 e o alternativa foarte buna la steroizi, da rezultate bune. mai bine mai astepti putin cu steroizii.

| culturistu a răspuns:

Ia Danabol + decadurabolin un ciclu de 7 sap 2 cuti danabol si 1 cutie nolvadex 1 cotie proviron 1 cutie clomid 7 fiole decadurabolin. asta ai nevoie pentru inceperea ciclului bafta si sa nu uit ia lv 52 dca vrei detalii add mande_style96

| Uofficial a răspuns:

Nu baga ma steroizi ca te distrugi si dupa o sa iti para rau.
Iati niste proteine elite mass (329 de lei), mananci bine, te fortezi la sala sa bagi cat mai multa greutate si o sa cresti in masa musculara imediatwinking

| AdrianUrsut a răspuns:

Avand doar 17 ani nu este bine sa iei steroizi. Tu inca esti in crestere si trebuie sa iti lasi organismuls a isi desfasoare activitatea natural. Dupa 24 de ani poti lua steroizi si daca folosesti doze moderate nu o sa ai reactii adverse. Dar mai ales, sa cumperi de pe site-uri precum www.steroizi-originali.com unde gaseti produse bune, steroizi de calitate.

| Alx_Stelii_1980 a răspuns:

Evident nu e bine sa iei la 17 ani.Mai bine continui cu proteine, s-au creatina chiar daca si creatina nu este asa de sanatoasa.Nu exista steroizi sa nu afecteze ficatu, si totii steroizi sunt pentru masa musculara pentru ca retine apa in corp. La 7 zile cresti greutatea la aparate cu 1.5 kg chiar si mai mult, iar apa foarte multa de aia afecteaza ficatu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alx_Stelii_1980):

"sunt pentru masa musculara pentru ca retine apa in corp", serios? straight face De cand retinerea apei in corp mareste masa musculara?

| Alx_Stelii_1980 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu cand bei apa nu te umfli? ( asa e cu steroizi reti foarte multa apa in diferiti muschi )

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alx_Stelii_1980):

Steroizii sunt hormoni sintetici si hormonii forteaza cresterea. Apa se elimina in perioada de definire si daca faci muschi doar prim faptul ca reti apa atunci ar inseamna ca in periaoda de definire ( cand elimini apa ) sa ramai fara acei muschi, nu? Dar nu ramai fara.

Plus ca simpla umplere cu apa a muschilor nu ajuta la cresterea fortei.

E putin mai complicat ce fac steroizii, dar fac multe altele, faptul ca si retin apa e ceva nesemnificativ.

| kosovo92 a răspuns:

Prietene nu folosi asa ceva mai ales la varsta ta.Nu faci sport de performanta asa ca vorbeste cu instructuctorul daca intr-adevar mergi la sala.

| fane25 a răspuns:

Ba nene voi credeti tot ce cititi?
toti sportivii de performanta iau steroizi de la fotbalisti la snooker
frateu iau steroizi de la 16 ani(fac sport de performanta)si nu am nici o problema
deci daca iei steroizi faci un ciclu de maxim 3 luni(maxim), iei silimarina sau cea hepatic pentru protejarea ficatului si nu o sa ai nici o problema cu ficatu
ion.catalin16@yahoo.com cautama pe mess daca vrei mai multe informatii