| Reanna a întrebat:

Am auzit ca exercitiile de sport se fac si seara, dar undeva am citit ca nu e bine sa fie facute seara deoarece organismele sunt "antrenate" si astfel nu te odihnesti cat trebuie. Ce ar trebui sa cred? Afecteaza exercitiile somnul sau nu?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Exercitiile seara au rolul de a antrena corpul sa ''arda'' grasimi si in repaos (atunci cand dormi). Nu e nimic gresit in astahappy

| mona a răspuns:

Exercitiile facute seara nu afecteaza cu nimic somnul

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Depinde. Daca te obosesti pana la epuizare, da, uneori ai probleme cu somnul. Si mie mi s-a intamplat sa fiu atat de obosit, incat sa nu ma pot odihni.
Dar cateva exercitii lejere, seara, fac minuni pentru somn. Putina oboseala fizica, mai ales daca de obicei nu depui efort fizic prea mult in viata de zi cu zi, ajuta corpul sa se relaxeze mai usor.
Ca in fiecare zi obosim psihic, dar ca sa putem avea un somn bun, avem nevoie si de o oboseala asa, fizica.
Si nu e nici o aluzie indecenta.