| AlinSiAtat a întrebat:

Am avut scolioza mai demult, aveam sternul iesit de tot, umarul drept in fata, groaznic. Am facut un tratament si mi-a trecut oarecum insa in prezent observ niste diferente intre omoplati cat si in fata la umeri, respectiv cel drept fiind iesit in fata. Intrebarea mea ar fi : Daca fac inot exista sansa de a mai corecta coloana? Macar cat sa indrept umerii intr-o masura oricat de mica? Tratament nu prea as mai face, doctorii nu sunt seriosi in legatura cu asta... Astept si altfel de sugestii.

1 răspuns:
| Moonlight15 a răspuns:

Carne de pui,vita,porc,curcan,somon,cod,macrou,iaurturi degresate,pulpe de pui,pipote, ficat, fasole fiarta, mazare, paine integrala etc.