| TeckTonik997 a întrebat:

Am inceput sa fac sala de 2 luni si vreau sa pun masa musculara dar fara sa ma ingras deoarece vreau ca si muschii abdominali sa devina vizibili. Mananc mai mult ca de obicei si in intervalul acesta de timp m-am ingrasat 6 kg (nu se observa). Ce suplimente sa iau? Imi e teama ca daca continui cu mancatul ma voi ingrasa mai mult. Am 17 ani 1.74 69kg

2 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Ca sa ti se vada muschii abdominali trebuie sa faci cardio si sa mananaci corespunzator

| enyy93 a răspuns:

Ca sa pui masa musculara si nu grasime trebuie sa ai grija ce mananci si la ce ora, evita mancarurile cu un continut mare de grasimi si dulciurile. incearca sa nu mananci dupa ora 8 atunci se depune stratul adipos cel mai tare. cat despre suplimente eu zic sa nu te grabesti acum ca esti la inceput rezultatele o sa apara cu siguranta iar pe viitor poti trece si la suplimente in general cele cu un continut mai rudicat de proteine ti-ar aduce masa musculara dar si carbohidrati la fel ajuta la canstructia muschiului. alimentatia difera de la om la om in functie de genetica... spor