| rapa a întrebat:

Am inteles ca de la lupte se castiga bani? este adevarat ma refer la amatori? si cam care ar fi sporturile de contact din care se castiga bani

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

La amatori sigur nu se castiga bani, pentru ca nu sunt sponsori care sa bage banul, in Romania nici la profesionism nu se castiga, trebuie sa pleci in alta tara adica Germania, sau canada, Olanda etc etc.
Banii gramada o sa vina cand vei ajunge campion macar european, la mondiale se castiga mai bine, acum depinde de sport.
Box-ul probabil... si mai mult ca sigur e cel mai bine platit sport, si nu numai dintre sporturile de contact.
Daca ai 13 ani poate o sa faci ceva ceva performnta, daca ai peste 17 mai greu, da poti sa incerci la un club.winking