| GrigoreVarlam a întrebat:

Am o curiozitate, ma poate lamuri cineva in legatura cu site-urile "livescore" cum se actalizeaza rezultatele live la secunda, de unde pleaca ele? Stau oameni si urmaresc meciuri cum oare, sambata duminica sunt zeci sute de meciuri live din toate sporturile in acelasi timp...

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Site-urile se actualizeaza in mod automat luand informatia din serverul de baza al tarii in care se joaca meciul.
In asa fel cum merge live textul la un meci, informatia despre acel meci este introdusa intr-un server, care actualizeaza informatia pe site-urile si la casele de pariuri.

Desigur pentru aceasta trebuie sa fie cate un om care sa faca acest lucru (cate unul pentru fiecare meci, din tara in care se joaca meciul ), acesta introducand datele despre meci!