| AlbertoMadalin17 a întrebat:

Am o întrebare despre nutriție.
Eu sunt pe menținere, mănânc 2.000 kcal pe zi.
Dar am pofte de dulce, in rest mănânc sănătos dar pot mânca măcar un corn 7 days pe zi?
Nu vreau sa va aud ca mănâncă carbo mai mult sa dispară pofta de dulce ca nu merge la mine

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poftele de dulce le poti inlocui cu fructe proaspete.

| AlbertoMadalin17 explică (pentru Violleta2022):

Nu i adevărat, mănânc fructe zilnic și tot pofta de dulce am

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlbertoMadalin17):

Pofta de dulce dispare dupa 3 saptamani. Atat dureaza!
Am renuntat la dulciuri acum 3 ani si mi-a fost greu primele 3 saptamani, asa cum spun si statisticile, cat esti inca dependent, dupa aceea nu a mai simtit pofta de dulce si nici nu ma mai atrag dulciurile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cornul ăla îți mănâncă pește 500calorii. 500 calorii înseamnă o mana întreaga. Daca chiar vrei sa tii regimul cu 2000k tine doar de tine daca tu crezi că merită să renunți la o masa pentru un corn.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu merge cu tine, de ce mai întrebi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Poti. Dar vezi sa intre în cele 2000 kcal, iti calculezi și tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Uau, Nirvana, vad ca ai cunostinte aici laughing Nu ma asteptam, ai un raspuns corect laughing

| Vântulalb a răspuns:

Poti manca o patratica mica dintr-o ciocolata cu 80-85% cacao. Iti va taia pofta de dulce pentru cel putin o saptamana.
E vorba de un cornulet din ala mic, 5 la pachet? Poti daca te incadrezi in 2000 Kcal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca, mancand cornul ala, la final te situezi tot la 2000kcal e acc chestie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rezumi la varietatea de fructe, miere, ciocolată cu (+70% masă de cacao), ceai verde îndulcit cu xylitol sau mănânci cornul 7 Days care îți va hrăni pofta cu următorul.

| FrankRibery69 a răspuns:

Mananca seara 500-600g fructe cu continut scazut de fructoza.
baga cornuri 200-300 de kcal cat are un corn si grasime ca o sa te duci bine si pe zi.