| Vasy1998 a întrebat:

Am o problema cu bicicleta. Cand pedalez, cateodata se blocheaza schimbatorul de pe spate si se indoaie cu varful in fata. Adica nu intra la roata, doar se indoaie bratul acela in directia inainte. Care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| andrei690 a răspuns:

Cred ca este posibil sa nu calce bine pe pinion. Nu l urca si robotul vine intr o parte si il agata. Rotitele nu se blocheaZa asa usor ai putea sa verifici nu este foarte complicat sistemul

| Xela90 a răspuns:

Stiu si eu am bicicleta, si face si la mine asa dar eu m-am dus cu ea la reparat ca daca se indoaie, nu e bine o sa faci mai rau daca nu o duci la reparat.