| irinelcristiano a întrebat:

As dori sa iau proteine pentru masa musculara!

Initial voiam sa iau izolat proteic din soia :
http://nutriline.ro/......oia-2000-g

Dar am auzit ca nu este buna deoarece contine isoflavoni si nu e sanatoasa... Credeti ca imi poate face rau?
Si daca da, ce supliment alimentar calitate-pret imi recomandati... As vrea sa contina procent mare de proteine si cat mai putini carbohidrati! Dau funda!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Whey gold de la optimum nutrition
elite whey de la dymatize

Una din alea 2, sunt cam la fel. Le gasesti pe www.megaproteine.ro

Ambele sunt proteina din zer, singura proteina care merita cumparata ca supliment ( nu mizerii ieftine din soia )

| irinelcristiano explică (pentru Cosmin86):

Sunt scumpe... Dau 150 lei pe 908 g de Whey Gold...
Vreau sa dau 80 lei sa ma tina 1 luna... cel putin!

| Cosmin86 a răspuns (pentru irinelcristiano):

Adica vrei sa iei mizerii ieftine, faina indulcita

p.s. : 908 grame te tin 2 saptamani. pentru 1 luna trebuie sa iei 2 kg.

Daca vrei proteine, aloci cam 200-250 de lei / luna.

Oricum e mai ieftin decat mancarea, care costa vreo 800 de lei / luna, daca vrei sa pui muschi.

| CaroleVoicu a răspuns (pentru Cosmin86):

Corect. Whey Gold, dupa parerea mea e cel mai bun concentrat proteic. Degeaba isi cumpara cacaturi la 60 de lei 2 kg si nu il ajuta cu nimic. Macar pa asta stie ca da vreo 250 de lei pe 2.27 si isi face treaba + ca are 77 de serviri.

| Yhugato a răspuns:

Http://www.bodytimero.com/......olate.html

asta cred ca este mai buna, mie imi vine comanda abia miercuri, si abia astept sa-mi vina, mai bine iei 1 kg, dar sa nu consumi 30-40 g cum spun ei deoarece este destul de puternica! bafta