| Gabriel992 a întrebat:

As dori sa imi recomandati un program de antrenament pentru fitness, am 22 de ani 180 cm si 74 kg, mi-am cumparat un pachet de definire de pe megaroteine ON BCAA 1000, L-Glutamine, WHET PROTEIN si CarnitineCore ( o luna )si am o saptamana de cand folosesc acest pachet, acuma antrenorul de la sala respectiva mi-a indicat sa fac Luni si Joi - picioare, biceps, triceps si Marti si Vineri - piept, spate si umeri, eu mai fac in plus cardio 35 de minute dimineata dupa ce ma trezesc de 3-4 ori pe saptamana, as doi ce ar trebuie schimbat la acest program de antrenament sau care e idealul de antrenament, multumesc

4 răspunsuri:
| hgcl a răspuns:

Care este obiectivul tau in primul rand, cresterea in masa musculara sau definire?

| Gabriel992 explică (pentru hgcl):

Sa ma definesc ( sa scap de stratul adipos si mai ales cel din zona abdomenului ) si dupa sa cresc in masa musculara.

| hgcl a răspuns (pentru Gabriel992):

Pachetul pe care l-ai cumparat este unul foarte bun si programul pe care ti l-a recomandat antrenorul respectiv este la radul sau la fel de bun. Eu ti-as recomanda o zi de impins (piept, triceps, umeri), o zi doar de picioare si o zi de tras (spate, biceps, antebrat, trapez) + 2 zile de cardio si alte 2 zile de odihna si alte activitati. Dar in perioada de definire accentul cel mai mare se pune pe dieta si cardio. Bafta!

| Gabriel992 explică:

Dieta sunt chiar strict, dimineata - lapte si cereale + miere de albine sau omleta cu diverse legume, inainte de antrenament salata de legume si a 3a masa in general dupa ce vin de la sala orez cu diverse legume si piept de pui. si mai beau intre mese shake uri din legume si din fructe.