| unhappy94 a întrebat:

As vrea sa cer opinii legat de cariera de antrenor de fotbal, daca termin scoala de antrenori FRF cum as putea sa continui? De unde sa pornesc?

Imi doresc extrem de mult sa devin antrenor de fotbal, problema e ca toata lumea imi spune ca e riscant si ca o sa mor de foame, insa e visul meu dintotdeauna si acum sunt la varsta la care trebuie sa imi aleg viitorul. Am 19 ani, stiu ca in viata iti trebuie mult curaj sa faci ceea ce iti doresti si mi-e extrem de greu sa decid fiindca nu am sprijin.

6 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a deveni fotbalist intai, ca nu te ia nimeni sa te puna antrenor doar ca esti tu bun manager la fifa sau cyberfoot!

| unhappy94 explică (pentru Ibrahimovic):

Nu cred ca e un criteriu asta. Am jucat fotbal in liga 4-a pana acum la 19 ani cand am renuntat pentru BAC. Imi doresc sa devin antrenor decat sa joc fotbal la un nivel mediocru

| Ibrahimovic a răspuns (pentru unhappy94):

Si crezi ca ai sanse sa ajungi antrenor mare daca joci la un nivel mediocru?!
E adevarat marii antrenori asa s-au format, gen Sir Alex Ferguson, Jose Mourinho, dar astea sunt doar exceptii!

| unhappy94 explică (pentru Ibrahimovic):

Pai ce legatura are faptul ca ai jucat fotbal cu faptul ca esti antrenor? Antrenamentele poti sa le inveti din carti, e importanta partea psihologica, cea mai importanta! Hagi si Maradona au fost mari jucatori, pe nicaieri ca antrenori insa. N-are una treaba cu alta

| Ibrahimovic a răspuns (pentru unhappy94):

Eu iti spun, nu te ia nimeni sa te puna antrenor doar pentru ca stii tu antrenamentele din carti!

| unhappy94 explică (pentru Ibrahimovic):

Eu vreau sa fac scoala, am cerut un sfat doar