| vsimon67 a întrebat:

Atunci cand inotam cu capul in apa intra apa in nas?
um expiram aerul cand inotam,pe gura sau pe nas, pe amandoua?
Astept raspunsuri cu tehnica de respiratie.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dai aerul deloc afara, ci creezi un pic de presiune ca si cum ai expira aerul.In asa fel nu iti intra apa nici in nas niciunde.

| Maya06 a răspuns:

Tehnica de respiratie depinde de stilul de înot:fluture, bras, crowl ....etc.Cel mai bine ar fi ca atunci când ai capul in apa sa expiri cate putin pe nas pana simti ca nu mai ai oxigen. daca expiri pe gura nu cred ca ai sa poti sta asa de mult sub apa.Atâta timp cat nu inspiri sub apa nu are cum sa iti intre apa decât daca stai in apa cu fata in sus.Mult succes, eu asa fac si prin exercitiu am reusit sa stau sub apa aproape 2minute