| anonim_4396 a întrebat:

Cand inot suflu aerul pe gura si imi intra apa in nas. Cum sa fac sa nu imi mai intre apa in nas?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Expira pe nas

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Instructorul de inot a spus ca daca expiram pe gura nu are cum sa ne intre apa in nas... o sa incerc sa expir pe nas. Daca nu ma voi mai ineca atunci iti voi da funda.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal se expira pe nas, poate e mai greu la inceput dar asa e corect

| alin100 a răspuns:

Iti ti respiratia

| Storm1X a răspuns:

Sau poti sa iti iei niste chestii dinalea de prins pe nas, gen sa-ti blocheze narile