| Hehehahah a întrebat:

Aveți frica de a merge pe bicicleta cu viteza?

Răspuns Câştigător
| grindina a răspuns:

Acum vad si celelalte intrebari, eu m-as da cu MAXIM 20 - 25 la ora, intr-un loc NEFRECVENTAT de oameni, ca sa nu fie riscuri. Ce faci tu (40km/h pe trotuar) nu e ok deloc.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, pentru că merg atent, am protecție la cap (cască integrală), semnalizare luminoasă și reflectorizantă. Plus frâne bune.

| Drimmero a răspuns:

Nu, doar daca am frane bune si e rezistenta, pe o panta imi place sa-i dau ca lumea la pedale ca apoi sa o las sa se duca singura

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Putin da laughing parca nu mai am controlul atunci. M-am lovit odata asa si de atunci... parca am o mica retinere si merg mai atent.

| zilog a răspuns:

Daca are frâne bune și cauciucuri noi si adaptezi viteza la conditiile carosabilului si vizibilitate
poti sa ii dai cu cata viteza vrei tu
SA NU UITI SA ITI IEI CASCA IN CAP COTIERE SI GENUNCHERE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu...e o senzație super. big grin

| Adrian5575 a răspuns:

In conditii bune de drum, fara pietoni si cu o bicicleta buna, ii dau cat ma tin picioarele.

| Shadow136o a răspuns:

Chiar deloc. Am mers maxim 60 km/h coborând o vale și încă pedalam in gol, am transmisie 3x7 și eram pe foaia a 3 a cu pinionul 7. Dacă as putea, dacă mi-ar permite bicicleta, i as da și mai tare. Trebuie doar încredere. Pe o vale am depășit un BMW și aveam undeva la 50+, era și ud pe jos și ploua încet, deci laughing.
Oricum, fii echipat și mergi prudent. Sa știi ca nimeni nu are grija de tine. Sunt mulți idioți în trafic când ești cu bicicleta. Drumuri cat mai bune!winking

| Hehehahah explică (pentru Shadow136o):

Mulțumesc big grin
Asemenea

| grindina a răspuns:

Depinde ce viteza. Daca nu este lume si merg intr-o zona "dreapta" merg linistit cu, cata viteza duce bicicleta =]