| UIV27 a întrebat:

am 16 ani si vreau sa ma apuc de sala! Am 1 m 75 si 66 kg! Problema e ca am putina burta! Cum scap de ea? Daca o sa fac exerciții pentru mușchi o sa ard grasimile? Va rog ajutati-ma! funda!

Răspuns Câştigător
| Lothar a răspuns:

Deci tu lasa burta acolo momentan si baga exercitii compuse pana faci o anumita masa musculara
Apoi cand o sa ai ceva fundatie incepi definirea printr un regim bogat in proteine si mai putini carbohidrati + cardio 4-7 zile pe saptamana
Oricum cu timpul o sa se duca burta
Crede ma ca n ai vrea sa ai paie in loc de brate si patratele, mai bine sa fii mai masiv pentru ca pe strada cand mergi in tricou ti se vad bratele, pieptul, spatele nu patratelele