| Cilek a întrebat:

Sunt fata!
Am incercat sa slabesc adica sa scap de grasimile de pe burta! Sa pot face muschi! Dar intr-o zi incercam sa fac exercitii de pe net si dupa 10minute imi era asa de rau...ma durea capu' tare! Ce pot face ca sa pot slabi in afara de a mergem la sala! DAU FUNDA!
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| mOBSCENE a răspuns:

Lasati, ma, siropurile, pastilele si toate prostiile. Dati corpului de lucru, puneti-l la incercare, ca n-a slabit nimeni stand cu fundul pe canapea si mancand cipsuri! Trebuie sa te hotarasti in primul rand caree scopul tau: sa "faci muschi" sau sa slabesti. Ca sa iti dezvolti masa musculara trebuie sa mananci mai mult, pe romaneste, ca sa slabesti trebuie sa arzi prin exercitii mai multe kcal decat consumi.
Ce poti face? O dieta sanatoasa care sa cuprinda proteine, lipide si carbohidrati in functie de necesarul tau/scopul tau, 2L apa/zi, odihna si sport. Altfel nu ai cum. Nu exista retete/diete miraculoase. Dietele astea de 3 zile-o saptamana doar te scapa de apa din corp, nu de grasime, apa care va fi retinuta din nou in corp dupa ce incepi sa mananci ca de obicei, si te mai trezesti cu inca vreo 2 kg in plus.
Nu vrei sa mergi la sala, iesi in parc si alearga/mergi cu bicicleta/rolele.

1 răspuns:
| Simobb95 a răspuns:

Eu vreau sa ma ingras si am gasit un sirop. Biomed 6. Exista Biomed si pentru slabit si este foarte bun, cauta-l pe net si o sa il gasesti. Probabil atunci cand ai facut acele exercitii ti s-a facut rau din cauza ca nu ai mancat. Nu fa prostia asta sa nu mananci pentru ca asta nu e o solutie. O sa te imbolnavesti.