| AlexiaClaudia a întrebat:

Am 17 ani, 62 de kg si vreau sa slabesc, alergand in fiecare zi cel putin 30 de minute. Nu am cum sa fac sala(stau la tara), si am cateva curiozitati:
-Vreau sa scap de burtica si sa am talie, este suficient alergatul?
-In cat timp as putea vedea rezultatele alergatului?
-Ce exercitii sunt eficiente pentru slabit?
-Este adevarat ca mai intai trebuie sa slabesc si apoi sa ma tonifiez?
-E bine daca fac alaturi de alergat si abdomene?

Tin sa mentionez ca nu vreau sa tin o anumita dieta, doar ma feresc de dulciuri, fast-food si paine alba.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te tii serios de el si iti reglezi si dieta e suficient

cel putin 1 luna

pai logic, mai intai dai jos grasimea, pe urma intaresti muschii

orice miscare e binevenita

| harim112 a răspuns:

Voi fetele vreti sa slabit pentru ce tu la 17 ani e foarte bine ca ai 62 kg + exercitiile intr-un fel le faceti degeaba corpul are o masa de grasime a lui el consuma aceasta grasime deci si daca alergi si daca nu corpul tau va consuma tot aceias cantitate de grasime daca ma intelegi ce vreau sa spun alergatul iti intareste doar oasele si musculatura

| Katty29 a răspuns:

Hey salut eu am 15 ani si tot vreau sa slabesc am 58 kg. am inceput cu acest set de exercitii care eper si pe tine sa te ajute https://youtu.be/1919eTCoESo Și acum fac exercitii de 30 min in 3 saptamini am slabit 23_ kg https://youtu.be/ZJ8Zdj0OPMI

| AndreyFini99 a răspuns:

Ok,eu zic ca este foarte buna această greutate, mai bine ai începe sa faci niste exercitii fizice ex (flotari 15 bucati, abdomene 15 bucati, genoflescsiuni 15 bucati) pauza 3 minute si iar rrepetari. Funda? :-)