| cIpRi179 a întrebat:

Am mai pus o intrebare de genul, dar acum e diferit. Vreau sa ma apuc de arte martiale. Ce imi recomandati dintre capoeira, taekwondo si karate? De ce?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu daca as putea, as face T'ai chi ch'uan.

| M4nu3l a răspuns:

Karate te invata sa te aperi foarte bine
Teakwondo te invata sa iti ataci inamicul rapid si sa te si aperi in acelasi timp
Tias recomanda Teakwondo

| Acccccaa a răspuns:

Eu am practicat karate si taekwondo dar iti spu ca mie imi place mai mult karate

| Hopii a răspuns:

Pai.Imi place intrebarea ta, pentru-ca eu practic Tekwon-do, de 4 ani si imi place foarte mult.
Taekwon-do este pentru a te "autoapara". Am si saitul oficial de la echipa mea, daca te intereseaza.Clubul se cheama C. S KING-DO Oradea.
Saitul este www.kingdo-itf.ro
Sper sa te intereseze. Sper ca te-am ajutat mult.
Pe curand:x

| DeeAnna a răspuns:

Te sfatuiesc sa te apuci de Kung Fu