| Anonim9111 a întrebat:

Buna as dori niste sfaturi. M`am apucat de sala si vreau sa`mi cumpar proteine si as dori macar in 3-4 luni sa cresc si eu ceva. Va rog cu niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Pai poti folosii proteine, dar conteaza si alimentatia ta de acasa happy stii cum e degeaba mergi la sala iei proteine daca tu acasa mananci doar o felie de paine straight face intelegi ce vreau sa zic, iti recomand de la redis mass forte creatin-r are 25% proteine si vreo 62% carbo, carbo special pentru a pune pe tine happy bafta, sper ca ti-am fost de ajutor

| Anonim9111 explică (pentru DaNyHoOp3r2013):

Pfoa la alimentatie nu mai zic ca in fiecare zi mananc carne si tot ce prind si mananc foarte mult si mai mananc si la fast food dar degeaba ca nu se pune pe mine laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim9111):

Atunci baga mai multi carbohidrati.

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru Anonim9111):

Aa e clar atunci...esti genul de om care mananca mult dar nu se pune happy, sunt foarte multi ca tine happy

| Anonim9111 explică (pentru DaNyHoOp3r2013):

Exact laughing)))

13 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

Varsta, greutate, inaltime?

| Anonim9111 explică (pentru BracKMyhay95):

1.72, 70 kg, 17 ani big grin

| TURCUL0001 a răspuns:

Varta, greutate si inaltime

| bObby123 a răspuns:

Pai in primul rand proteinele sunt foarte bune in cazul tau. 70 kg la 1.72. ori ce fel de proteina iei o sa te ajute sa iei in greutate, dar pe langa asta trebuie sa ai si o alimentatie adegvata, adica sa manaci mancare bogata in proteine [ carne, lapte, oua, branza etc ] totodata daca te duci la sala trage tu de fiare. nu fiarele de tine!
Eu in 5 luni am ajuns de la 65kg la 72 fara sa iau prafuri, doar cu alimentatia pe care o am!
bft

| WladPitzi a răspuns:

Ceva cresti si fara proteine daca te tii de sala si ai o alimentatie sanatoasa.

| 4everKeeper a răspuns:

Si fara proteine se poate creste foarte mult happy Alimentatia sa fie bogata si in fiecare zi sa faci antrenament de macar 2 ore happy Sa faci toate exercitiile corect. Poate esti un gen care creste repede si acum nu ai nevoie de proteine happy Incearca sa observi asta, iar daca chiar vrei proteine incearca weider slabule Animal Pak(inainte de antrenament) si mai sunt o gramada care sunt foarte bune happy Iti doresc noroc si sa cresti cat mai repede. Viata e prea scurta pentru a ramane mic si neinsemnat

| Cosmin86 a răspuns (pentru 4everKeeper):

Macar 2 ore? serios? Cel mai EFICIENT antrenament dureaza MAXIM 1 ora. dupa o ora deja e contra-productiv.

in sportul asta mai mult = MAI PROST

CORECT = 3-4 ore / saptamana, si tu propui 2 pe zi laughing

mai documenteaza-te

| Cosmin86 a răspuns (pentru 4everKeeper):

P.S. : Animal pak = complet de vitamine, minerale, enzime, etc., NU proteine.

de ce spui "proteine" la suplimentele care nu contin DELOC proteine?