| obsercvayr a întrebat:

cand fac antrenamentele pentru culturism, ma apuca o ameteala... si cand depun un alt efort, ma apuca ameteala, stie cineva de ce?

16 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Este normal sa te mai apuce ameteala atunci cand lucrezi foarte intens picioarele spre exemplu.

Dar daca se intampla de fiecare data te sfatuiesc sa te duci la un doctor.

| dustru a răspuns:

Corect zice Veleno1, daca nu e permanent inseamna ca e de la alimentatie insuficienta.

| Memories a răspuns:

Lipsa de calciu poate fi dar cel mai recomandat este sa te duci la un medic de familie sa iti explice...

| obsercvayr explică:

Nu cred ca trebuie sa merg la medic, nu mise mai intamplat...aseara recunosc nu am prea mancat, si seara, am iesit si am alergat 2 km si 2 km pe bicicleta, dupa am mers la sala si am facut o ora piept, briceps, triceps, abdomen. si m-am pus sa fac iar la piept, m`a prins o ameteala, nu mai aveam forta...

| SpaNu88 a răspuns (pentru obsercvayr):

"aseara recunosc nu am prea mancat, si seara, am iesit si am alergat 2 km si 2 km pe bicicleta, dupa am mers la sala si am facut o ora piept, briceps, triceps, abdomen. si m-am pus sa fac iar la piept, m`a prins o ameteala, nu mai aveam forta"
Bai baiatule, dupa ce ca ai forma avansata de anemie, crezi ca daca stai 2131241 de ore la sala si mananci o chiftea pe zi vei obtine rezultate?
Mergi la medic, chiar imi este mila de tine

| dragos9234 a răspuns:

Descrierea este prea vaga.
Du-te la un medic.

| Voidwithin a răspuns:

Nu mananci suficient, iar organismul tau consuma prea mult cand faci efor.t

| mola a răspuns:

Doctorul de poate ajuta.

| FitMonkey a răspuns:

Lipsa de vitamine. asa am patit si eu.
ia niste vitamine si niste calciu
si daca nu mai ametesti si crezi ca e bine ia niste vitamine ca o sa revina ameteala peste cateva zile/saptamani

| AxXeL1124 a răspuns:

Mergi la medic.

| bObby123 a răspuns:

Semne ca esti anemic. Pune mana si manaca bine inainte si dupa sala... di in general.
Odata ce tu depui un efort mare la sala are si corpul nevoie de mai mult!

| hibrid112 a răspuns:

Poate fi de la o alimentatie gresita eu aveam aceasta problema din cauza calciului dar cel mai bine du-te la medichappy

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai. http://www.topmedica.ro/blog/ameteala-2/.
Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| Veleno1 a răspuns:

Daca se intampla mereu posibil sa ai o afectiune, si mie mi s-a intamplat in zilele in care nu am mancat bine inainte de antrenament, in timpul seriilor sa ametesc

| FitMan a răspuns:

Lipsa de vitaminewinking. Cu un complex de vitamine si minerale+ o alimentatie care sa sustina efortul care il depui in timpul zilei, ai rezolvat problema.
Bafta!

| Street22 a răspuns:

Fa un control la medicwinking