| RobertG101 a întrebat:

Ce exercitii pot face la sala sa-mi micsorez coapsele? Deja fac banda, bicicleta si stepper(azi) ca sa slabesc per ansamblu, dar care e cea mai buna metoda care da roade?

7 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Forfecări laterale cu banda elastică.
Ridicări laterale
Fandări laterale
Fandări cu gantere.
Fandare încrucişată
Genuflexiuni cu balans

Bula
| Bula a răspuns:

Inot si tenis si/sau tenis de masa.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru RobertG101):

Trebuie invatat.
Cu prietenii poti juca si tenis de picioare sau chiar fotbal, handbal, baschet, alergare, etc.
Sa fie multa miscare fortata de picioare.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru RobertG101):

Da, e greu uneori sa-ti gasesti prieteni, mai ales pana ce te integrezi. Integrarea insa presupune chiar sa-ti faci cunostinte si prieteni, sa socializezi cu ei, mai ales personal.

Nemtii sunt mai rigizi cu strainii decat cei din Romania, dar daca te accepta intre ei atunci iti acorda intregul sprijin. Daca ai deja asemenea cunostinte cu care comunici mai apropiat, roaga-i sa te indrume spre comuitati unde sa te poti desfasura, afirma.

| AlexandruSimionescu a răspuns:

Ai toleranta fata de constitutia corpului tau, poate asa esti facut.
Metoda ce functioneaza este slabitul in ansamblu, pe de alta parte antrenandu-ti doar picioarele o sa-ti cresti musculatura lor.
Poti face pur si simplu sport ce sa-ti solicite toate segmentele corpului si asa ai sa te dezvolti armonios. Uite o varianta aici http://www.reikido.ro/arte-martiale-pentru-copii-bucuresti/